Palangos miesto savivaldybė

 

Arūnas Štaras

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis

1. Jeigu būsite išrinktas meru(-e), ar Jūs teiksite socialinei politikai ir skurdo mažinimui Jūsų mieste/rajone prioritetą?Taip
1. a) Jeigu taip, kokiomis konkrečiomis priemonėmis numatote tai daryti?Klausimai formuluojami ne visai korektiškai. Iš tikro mano prioritetas - darbo vietų kūrimas, kas nėra visiškai tapatu socialinei politikai ir skurdo mažinimui. Tačiau esu įsitikinęs, kad tik darbo vietų didinimu galima efektyviai mažinti skurdą ir spręsti kitas socialines problemas.
Ilgalaikės darbo vietos bus kuriamos pritraukiant privačias investicijos į poilsio, sveikatinimo bei kitas susijusias paslaugas.
2. Ar Jums yra tekę savo ankstesnėje veikloje bendradarbiauti su nevyriausybinėmis organizacijomis (NVO)? Kaip vertinate šią patirtį?Teko.
Vertinu nevienareikšmiškai. Yra, ir jų pakankamai daug, tokių NVO, kurios pernelyg nesiviešindamos atlieka didžiulį darbą būtent socialinėje srityje, o taip pat efektyviai kelia gyventojų sąmoningumą ir pilietiškumą.
Bet netrūksta ir tokių, kurios tik rašo projektus ir "įsisavina" gautas lėšas.
3. Kaip manote, ar Jūsų mieste/rajone NVO yra pakankamai įtraukiamos į savivaldybės sprendimų priėmimą ir jų vykdymą?Ne
a) Jeigu taip, gal galėtumėte detalizuoti, kokios organizacijos ir kaip įsitraukia į sprendimų priėmimą ir/ ar vykdymą savivaldybėje?
b) Jeigu ne, prašome detalizuoti, ar, ir jei taip – kaip, Jūs, tapęs (-usi) meru (-e), sieksite įtraukti NVO į sprendimų priėmimą ir/ar vykdymą skurdo mažinimo srityje.Parengsime įvairias socialines programas, kuriose sudarysime galimybes dalyvauti ir NVO. Jas atrinksime konkurso keliu.
Į šį procesą NVO įtrauksime nuo pat pradžių, viešindami savo planus ir keisdamiesi turima informacija.