Panevėžio rajono savivaldybė

 

Daiva Juodelienė

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis

1. Jeigu būsite išrinktas meru(-e), ar Jūs teiksite socialinei politikai ir skurdo mažinimui Jūsų mieste/rajone prioritetą?Taip
1. a) Jeigu taip, kokiomis konkrečiomis priemonėmis numatote tai daryti?Lengvatos nesudėtingiems, nereikalaujantiems aukštos kvalifikacijos bei šeimos verslams. Privačios kepyklėlės, šeimyninės kavinukės, galimybė pardavinėti savo gaminius turgavietėse, nemokant už vietą.
2. Ar Jums yra tekę savo ankstesnėje veikloje bendradarbiauti su nevyriausybinėmis organizacijomis (NVO)? Kaip vertinate šią patirtį?Taip. Esu Dembavos bendruomenės valdybos pirmininkė, sertifikuota jaunimo darbuotoja, DofE apdovanojimų programos vadovė. Esu gerai susipažinusi su gatvės darbuotojo darbu. Kartu su bendruomenės valdybos nariais rengėme projektus, juos įgyvendinome. Dalyvavau ne vienuose mokymuose, skirtuose nevyriausybinių organizacijų nariams. Bendradarbiaujame su "Maisto banku", mūsų bendruomenės nariai yra remiami maisto paketais. Ši patirtis ir pastūmėjo mane kandidatuoti.
3. Kaip manote, ar Jūsų mieste/rajone NVO yra pakankamai įtraukiamos į savivaldybės sprendimų priėmimą ir jų vykdymą?Ne
a) Jeigu taip, gal galėtumėte detalizuoti, kokios organizacijos ir kaip įsitraukia į sprendimų priėmimą ir/ ar vykdymą savivaldybėje?
b) Jeigu ne, prašome detalizuoti, ar, ir jei taip – kaip, Jūs, tapęs (-usi) meru (-e), sieksite įtraukti NVO į sprendimų priėmimą ir/ar vykdymą skurdo mažinimo srityje.Skaudu matyti, kad kai kurios NVO turi didesnį palaikymą, kad Apskritojo stalo lėšos skirstomos tik vienai organizacijai. Savo programoje esu įrašiusi punktą "Atvirų durų dienos" NVO ir apie vienodas galimybes visoms NVO. Tikiuosi, kad kalbantis su nevyriausybinių organizacijų atstovais, ieškant bendrų sprendimų, galima daug nuveikti skurdo mažinimo srityje.