Elektrėnų miesto savivaldybė

 

Vaidas Ratkevičius

Darbo partija

1. Jeigu būsite išrinktas meru(-e), ar Jūs teiksite socialinei politikai ir skurdo mažinimui Jūsų mieste/rajone prioritetą?Taip
1. a) Jeigu taip, kokiomis konkrečiomis priemonėmis numatote tai daryti?1. Pirmus metus sukuriant naują verslo vietą, tai yra gyventojui, kuris įkuria savo verslą arba sukuria sau darbo vietą savivaldybėje suteikčiau per tarybos sprendimus 90 proc. nuolaidą verslo liudijimui.
Nesvarbu ar jis stovėjo Darbo biržoje ar grįžo iš užsienio.Antrus metus 50 proc. verslo liudijimui. Žinoma turėtų būti įvairūs saugikliai sukurti, kad vadinami sėkmės verlininikai neapeitų.
2. Gaunantiems socialinę pašalpą ir kompencacijas už komunalines paslaugas gyventojų vaikams nemokamą vaikų darželį ir neformalaus ugdymo pasirnktinai vieną užsiėmimą nemokamą ( kaip sakoma nuo batų iki kepurės, pvz.ledo ritulys).
3. Nuimčiau viešujų darbus, kurie gauna pašalpas. Nes žmonės dirba neapdrausti ir panšiai.
2. Ar Jums yra tekę savo ankstesnėje veikloje bendradarbiauti su nevyriausybinėmis organizacijomis (NVO)? Kaip vertinate šią patirtį?Aš pats turiu įkūręs bent kelias nevyriausybines organizacijas, todėl žinau, kad be pinigų nei viena ji negali gyvuoti, todėl siūlyčiau, kad ne partijoms duotų 1 procentą, o prie dviejų NVO procentų pridėtų.
3. Kaip manote, ar Jūsų mieste/rajone NVO yra pakankamai įtraukiamos į savivaldybės sprendimų priėmimą ir jų vykdymą?Ne
a) Jeigu taip, gal galėtumėte detalizuoti, kokios organizacijos ir kaip įsitraukia į sprendimų priėmimą ir/ ar vykdymą savivaldybėje?
b) Jeigu ne, prašome detalizuoti, ar, ir jei taip – kaip, Jūs, tapęs (-usi) meru (-e), sieksite įtraukti NVO į sprendimų priėmimą ir/ar vykdymą skurdo mažinimo srityje.Manau, kad nepakankamai įtraukiamos NVO į sprendimų priėmimą.Bet manau, kad tai daugiau reikėtų pradėti nuo Seimo priimtų įstatymų ir ministerijų.
Nes ten skirstomi dideli pinigai, o bendruomenėms ar kitoms NVO organizacijoms atitenka žvirblio kasnelis visai Lietuvai. Tie patys 2 proc. neatiduodami sąžiningai valstybės, kuriuos turėtų padalinti visus iki vieno, o ypač tuos kurių gyventojai niekam neskyrė.
Savivaldybėje įtraukčiau NVO narį į kiekvieną komisiją socialiniais klausimais.